«Քաղաքացիական ակտիվություն խոշորացված համայնքում»
«Քաղաքացիական ակտիվություն խոշորացված համայնքում» Ծրագրի տեւողությունը` 01.10.2017 – 30.09.2018թ.թ. Շահառուների թիվը` Սարապատ համայնքի 300 բնակիչ Վայրը` ՀՀ Շիրակի մարզ, Սարապատ համայնք Նպատակ` Սարապատ խոշորացված համայնքի բնակավայրերի ակտիվացում՝ համայնքային զարգացման գործընթացներում արդյունավետ և հավասարաչափ մասնակցության խթանման միջոցով Նկարագրություն` Սարապատ համայնքի բնակչության շրջանում իրազեկության բարձրացում և մասնակցության խթանում. Սարապատի ակտիվ բնակչության բացահայտում, ակտիվ խմբերի ձևավորում. Կարողությունների զարգացման դասընթանցերի կազմակերպում. Սարապատ համայնքի 15 բնակավայրերի իրավիճակային գնահատում ու զարգացման հնարավորությունների փորձագիտական ուսումնասիրություն,
«Առաջին ներառական փուռ եւ սրճարան Գյումրիում» ծրագրի Բիզնես մենեջերի
Կարիտաս Ավստրիան երկարատեւ համագործակցության ուղի ունի «Հայկական Կարիտաս»-ի հետ սոցիալական եւ տնտեսական զարգացման տարբեր բնագավառներում: Իրենց համագործակցության հենց սկզբից երկու կազմակերպություններն էլ առանձնահատուկ ուշադրության արժանացրին հաշմանդամություն ունեցող անձանց ծառայություններ տրամադրելու եւ նրանց՝ հայկական հասարակություն ներառելու փաստը: Մասնավորապես, Կարիտաս Ավստրիան ֆինանսավորեց «Էմիլի Արեգակ» կենտրոնի հիմնումը, որը ծառայություններ է մատուցում Գյումրիում ապրող հաշմանդամություն ունեցող անձանց: Կենտրոնը հիմնվել է 2008 թվականին, երեխաների ֆիզիկական եւ մտավոր կարողությունները զարգացնելու առաջնային շեշտադրությամբ՝ նրանց կյանքի եւ սոցիալական հմտությունները բարելավելու եւ նրանց պատրաստելու ինքնուրույն կյանք վարելու:Կարդալ ավելին… >> Ներածություն Կարիտաս Ավստրիան երկարատեւ համագործակցության ուղի ունի «Հայկական Կարիտաս»-ի հետ սոցիալական եւ տնտեսական զարգացման տարբեր բնագավառներում:
Պարոն Ժիրայր Հաբիբյան
Բեյրութի Սբ. Ջոզեֆի համալսարանի մագիստրոս պարոն Հաբիբյանը 1996 թ.-ից Լիբանանի Իրավաբանների Միավորման անդամ է, իսկ 2013 թ. ընդունվեց նաեւ Հայաստանի Իրավաբանների Միավորում: Վարժ տիրապետում է արաբերենին, անգլերենին, ֆրանսերենին եւ հայերենին: Ուսանելով եւ մասնագիտանալով բանկային եւ կորպորատիվ իրավունքի ոլորտում` 2000թ-ին նա հեռացավ «Ֆարիդ Հալիմ Էլ Խուրի» իրավաբանական ֆիրմայից որպես կրտսեր գործընկեր՝ Ստենդարդ Չարտերեդ բանկում բարձրաստիճան պաշտոն զբաղեցնելու համար, որտեղ նա հասավ հաջողությունների յոթ տարի շարունակ դիմակայելով մարտահրավերներին: Սկզբնական շրջանում նշանակվել է որպես իրավական նորմերին համապատասխանության գնահատման տարածաշրջանային ղեկավար (Լեւանտ), այնուհետ պրն. Հաբիբյանը տեղափոխվեց Դուբայ` ֆինանսական հանցագործությունների դեմ պայքարի վարչություն, Մերձավոր Արեւելքի եւ Պակիստանի տարածաշրջանի բանկային մեծածախ գործարքների համար եւ ի վերջո,
ԱՇԽԱՏԱՆՔԻ ՀՆԱՐԱՎՈՐՈՒԹՅՈՒՆ
Պաշտոն` Վանաձոր քաղաքում ՙՙԽնամքի փոքր տուն՚՚ Ծրագրի Ղեկավար Տեւողությունը՝ 1 տարի, մինչեւ 3 տարի երկարաձգման հնարավորությամբ Պայմանագրի տեսակը՝ քաղաքացիաիրավական Հիմնական պարտականություններ՝ Ստանձնել նշված ծրագրի բոլոր գործողությունների ընթացիկ ղեկավարման պատասխանատվությունը, ներառյալ վերահսկման/գնահատման եւ զարգացման քաղաքականության մշակմանը վերաբերող գործողությունները` ըստ համաձայնեցված մեթոդաբանության: Կարդալ ավելին… >> Պաշտոն` Վանաձոր քաղաքում ՙՙԽնամքի փոքր տուն՚՚ Ծրագրի ՂեկավարՏեւողությունը՝ 1 տարի, մինչեւ 3 տարի երկարաձգման հնարավորությամբՊայմանագրի տեսակը՝ քաղաքացիաիրավական Հիմնական պարտականություններ՝ Ստանձնել նշված ծրագրի բոլոր գործողությունների ընթացիկ ղեկավարման պատասխանատվությունը,

“Civic Activism in Consolidated Community”
“Civic Activism in Consolidated Community” Project Duration: 01.10.2017 – 30.09.2018 Number of Beneficiaries: 300 inhabits of Sarapat community Location: Shirak Province, Sarapat community Goal: Activation of Sarapat consolidated community villages  through promotion of effective equitable participation in the community development processes Description: Raising public awareness and participation motivation of Sarapat community Identification of active inhabitants in the settlements of Sarapat, formation of active groups. Organization of workshops with a goal of capacity building of the active groups.
BUSINESS MANAGER FOR FIRST INCLUSIVE AND BARRIER-FREE BAKERY AND COFFEE SHOP IN GYUMRI
“Armenian Caritas” Benevolent NGO has a long standing support from Caritas Austria/Diocese of Feldkirch in various fields of social and economic development. Since the beginning of this partnership both organisations have placed a particular focus on providing services for people with disabilities and promoting their inclusion in the Armenian society. Funded by Caritas Austria both organizations established of “Emili Aregak” Centre which provides services for people with disabilities living in Gyumri. The Centre was set up in 2008 with a primary focus of developing children’s physical and mental abilities in order to improve their social and life skills and prepare them to lead independent lives.
Mr. Jirayr Habibian
Mr. Habibian, a Masters graduate of St. Joseph’s University of Beirut, has been a member of the Lebanese Bar since 1996 and was admitted to the Armenian Bar in 2013. Fluent in Arabic, English, French and Armenian. Having trained with the law firm Farid Halim El Khoury, specialising in Banking and Corporate Law, he left the firm in 2000 as a Junior Partner to take up a senior position with Standard Chartered Bank where he succeeded in continually challenging roles for seven years. Initially appointed as Regional Head of Legal and Compliance (Levant), Mr. Habibian was later relocated to Dubai to lead the Financial Crime Risk division for the bank’s wholesale operations in the Middle East and Pakistan region and eventually became the Head of Legal and Compliance for a significant region within the Gulf and Levant.
PROJECT MANAGER: SMALL GROUP HOUSE
Armenian Caritas implements family oriented support for children and their families in critical circumstances in five “Little Prince” Day Care Centers since 2009. Based on the gained experience Armenian Caritas will continue creating and developing community-based services for vulnerable children and their families. Community-based systems are essential and need to be expanded. Therefore, we will establish small group homes as substitutes for large institutions, intended for children whose homes are not conducive to the vital principles of development, nurture, support, and protection. The first Small Group House will be founded in Vanadzor for 10 children without parental care in April 2018.