Տարեցների ցերեկային հոգածության սոցիալական կենտրոններ
Հասարակության մեջ առաջ բերել դրական սոցիալական փոփոխություններ՝ Գյումրիում և Տաշիրում ապրող անապահով տարեցներին տրամադրելով հոգածությանն օժանդակող ծառայություններ:
Նկարագրություն`
Ծրագրում ընդգրկված են 110 շահառուներ, ովքեր հիմնականում միայնակ են ապրում, ունեն ծերաբանական խնդիրներ, սոցիալականացման և շփման կարիք: Թիրախային համանյքներն են՝ Գյումրին (50 տարեցներ) և Տաշիրը (60 տարեցներ):
Ծրագիրը տարեցներին տրամադրում է սոցիալական և առողջապահական ծառայություններ, հիգիենիկ խնամք, սնունդ, ինչպես նաև կազմակերպում է նրանց ժամանցը:
Շահառուներն իրենց օրն անցկանցում են Կենտրոնների հարմարավետ և ընկերական մթնոլորտում, շփվում են մեկը մյուսի հետ:
Կենտրոնների համակարգողները տեղում կազմակերպում և համակարգում են օրվա գործողությունները: Սոցիալական աշխատողները կազմակերպում են շահառուների ժամանցը, որն իր մեջ ներառում է այցելություններ թանգարաններ, թատրոն, հանրային միջոցառումների և այլն:
Բուժքույրերը տրամադրում են առաջնային առողջության պահպանման ծառայություններ և առաջին անհրաժեշտության դեղորայք՝ համաձայն շահառուների անհատական պահանջների:
Կամավորները աջակցում են շահառուներին և Կենտրոնների աշխատակազմերին հիգիենիկ խնամքի (լվացք, արդուկ, մազահարդարում և այլն) պահպանման գործում, ինչպես նաև կազմակերպում են սոցիալական միջոցառումներ և ժամանցային գործողություններ, ուղեկցում են շահառուներին դեպի առողջապահական և այլ սոցիալական հաստատություններ:

Day Care Center For The Elderly
Create positive social change in the society by providing sustainable care services to disadvantaged elderly people in Gyumri and Tashir cities.
The beneficiaries of the project are 110 elderly people, the majority of them live alone and need geriatric care and socialization. The target locations are Gyumri (50 elderly) and Tashir (60 elderly).
The project provides social, hygiene and healthcare services, nutrition and entertainment activities to 50 elderly living in Gyumri and 60 elderlies living in Tashir.
The beneficiaries spend their daily time in a cozy and friendly atmosphere at the Centers where they can spend their daily time and socialize with each other.
The Coordinators of the Day Care Centers (DCC) locally organize and coordinate daily operations. Social Workers organize daily entertainment and socializing activities for the beneficiaries, including visits to museums, theatres, public events, etc.
Nurses provide basic healthcare services and first priority medicines according to their individual needs.
The volunteers assist the beneficiaries and DCC staff in hygiene care (laundry, ironing, hair trimming, etc.), organizing social events and entertainment activities, accompanying the beneficiaries to healthcare and other social institutions.