Շահառուների թիվը` 400 երեխա եւ նրանց ընտանիքի անդամները
Վայրը`Գյումրի /Շիրակի մարզ/ եւ Վանաձոր / Լոռու մարզ/
Նպաստել դժվարին իրավիճակներում հայտնված երեխաների սոցիալական պաշտպանությանը եւ երեխաների պաշտպանության ոլորտի բարեփոխումներին:
Նկարագրություն`
Ծրագրի առաջնային խնդիրն է ինտեգրել դժվար իրավիճակներում հայտնված եւ հաշմանդամություն ունեցող երեխաներին՝ տրամադրելով սոցիալական եւ հոգեբանական ծառայություններխթանելով առողջ ապրելակերպը եւ անցկացնելով կրթական եւ կյանքի հմտությունների զարգացմանը նպաստող դասընթացներԾրագրային նպատակների շարքում են նաեւ ընտանիքների սոցիալական պայմանների բարելավման համար անհրաժեշտ գիտելիքների եւ հմտությունների մասնագիտական դասընթացների միջոցով տրամադրումը եւ աշխատանքը համայնքների ու դպրոցների հետ՝ ի նպաստ երեխաների կարիքների բացահայտման եւ նրանց արդյունավետ ինտեգրման:
Ծրագրի առաջնային թիրախ խումբը 10-18 տարեկան 40երեխաներն ու երիտասարդներն են՝ 200-ը Գյումրու ներառական կենտրոնում200ը Վանաձորի կենտրոնումինչպես նաեւ նրանց ընտանիքներըՀիմնականում ծրագրում ընդգրկվում են այն ընտանիքների երեխաներըորոնք ծայրահեղ անապահով ենծնողներն ունեն ծնողավարության անբավարար հմտություններ:
Ծրագրի թիրախ խումբ են նաեւ հանդիսանում Գյումրի եւ Վանաձոր համայնքները եւ տվյալ համայնքներում գործող 1միջնակարգ դպրոցները՝ 9-ը Գյումրիում6ը Վանաձորում: