Ծրագրի տեւողությունը` 01.04.2017-30.11.2017
Նախապատմություն՝ Լանջիկի միջնակարգ դպրոցը կառուցվել է 1987թ.-ին եւ սկսել է գործել 1990թ.-ին: Կառույցն իր մեջ կարող է ներառել 392 աշակերտ: Վերջին անգամ դպրոցը վերակառուցվել է պետական հովանավորությամբ 2006թ.-ին, սակայն վերակառուցումից հետո նորից կար գույքի պակաս: 2012թ.-ին «Հայկական Կարիտաս» բարեգործական կազմակերպության աջակցությամբփոխվեցին դպրոցի պատուհանների մի մասը: Այժմ դպրոցն ունի ճաշարան, սպորտդահլիճ, բակ, որը սակայն հագեցած չէ համապատասխան սարքավորումներով, ինչը հնարավորություն կտար օգտագործել դպրոցից ստացած հնարավորությունները:
Նպատակը՝ Լանջիկ գյուղի դպրոցի կրթական պայմանների բարելավում:
Խնդիրը՝ Բարելավել Լանջիկ գյուղի դպրոցի կրթական պայմանները ապահովելով համապատասխան կահույք դպրոցի ճաշարանի համար, սպորտ դահլիճին սպորտային իրեր եւ համակարգիչներ տրամադրելով:
Գործունեություն` «Հայկական Կարիտաս»-ի ծրագրի ղեկավարը պատասխանատու է ծրագրի համակարգման, իրականացման համար: Նա նաեւ պատասխանատու է ծրագրի ընթացակարգերի եւ մեխանիզմների իրականացման համար: Բացի այդ նա պատասխանատու է համապատասխան մեթոդների բաշխման դրանց ժամանակին կատարման եւ փոխադրման համար: Ծրագրի վերջնական ֆինանսավորումը եւ զեկույցը գործընկերներին ներկայացվում է ծրագրի հաջող ավարտից հետո 30 օրվա ընթացքում:

Project Duration: 01.04.2017-30.11.2017
Background: The building of «Secondary school of Lanjik» was built in 1987 and it began to function in 1990. The building is exemplary with 392 seats. The last time the school was renovated in 2006 with the state sponsorship, but after the renovation there are a lot of omissions and shortage of inventory. In 2012 the part of the windows of school were changed by the ”Armenian Caritas” BNGO. Now the school has a canteen, gym, computer hall, wide yard, which, however, haven’t been equipped with the relevant equipment, through which it will be possible to fully use the opportunities provided by the school.
Goal: Improvement of the Educational Conditions of Lanjik Village School.
Objective: To improve the educational conditions of Lanjik Village School by providing equipment for the canteen, sports goods for the gym and computers
Activities: “AC” Project Manager will be responsible for the global coordination, implementation and monitoring of the program. He will also be responsible for determining the project implementation procedures and mechanisms. Furthermore he will determine the appropriate methods of distribution, their timeframe and transportation. “AC” will submit final financial and narrative report to the donor within 30 days after the successful completion of the project.