Ծրագրի տևողությունը՝ 2024 թվականի փետրվարի 1 – 2024 թվականի հոկտեմբերի 1 (8 ամիս)
Ընդհանուր նպատակ. Օգնել ցածր եկամուտ ունեցող և խոցելի ընտանիքների 50-60 ուսանողների ստանալ բարձրագույն կրթություն՝ այդպիսով նպաստելով նրանց անձնական և մասնագիտական ​​աճին:
Ծրագրի արդյունքներ
Արդյունք 1. Տրամադրել ֆինանսական կարիքների ապացույց (գործազուրկ ծնողներ, ցածր եկամուտ ունեցող ընտանիք և այլն)
Արդյունք 2. Տրամադրել համալսարանի պատճեններ լավ կամ գերազանց գնահատականներով:
Ծրագրի գործողությունները
1.1 Նպաստել հասարակության զարգացմանը՝ Հայաստանի ցածր եկամուտ ունեցող և խոցելի ընտանիքների (60) ուսանողների բարձրագույն կրթության հասանելիության ապահովման միջոցով:
1.2 Ծրագիրը կենտրոնանալու է առավել խոցելի ուսանողների վրա, ովքեր չեն օգտվել պետական ​​աջակցությունից և դժվարությամբ են պայքարում COVID-19-ի բացասական ազդեցությունը հաղթահարելու համար:

Project Duration:  February 1, 2024 – October 1, 2024 (8 months)
Overall Objective: To assist 50-60 students from low-income and vulnerable families to receive higher education thus contributing to their personal and professional growth.
Project Outputs:
Output 1- Provide proof of financial need (unemployed parents, low-income family, etc.)
Output 2- Provide University transcripts with good or excellent grades.
Project activities
1.1 Contribution of to the development of society by providing access to higher education to (60) students from low-income and vulnerable families in Armenia.
1.2 The project will focus on the most vulnerable students that did not benefit from the state support and are struggling hard to overcome the negative impacts of COVID-19.