Շահառուների թիվը` 2147
1. Գործընկեր 3 մարզային ՀԿ-ների միջոցով անցկացնել կանոնավոր միգրացիայի եւ մարդկանց շահագործման (թրաֆիքինգի) վերաբերյալ դասընթացներ եւ իրազեկման արշավներ ՀՀ Շիրակի, Լոռու եւ Գեղարքունիքի մարզերում գտնվող ուսումնական հաստատություններում եւ համայնքներում:
2. Հզորացնել գործընկեր ՀԿ-ների կարողությունները:
Ծրագրի նպատակներին հասնելու համար ծրագրի սկզբում 3 մարզային ՀԿ-ների միջոցով անցկացնել հետազոտություն` պարզելու մարզաբնակներին հետաքրքրող խնդիրների շրջանակը: Թիրախ մարզերի բնակիչների թեմատիկ հետաքրքրությունները պարզելուց հետո կազմվել է դասընթացի մոդուլը եւ ընտրված մարզային ՀԿ-ների դասընթացավարների միջոցով անցկացնել դասընթացներ, մրցույթներ եւ խաղեր արհեստագործական ուսումնարանների, քոլեջների եւ այլ ուսումնական հաստատությունների ուսանողների, ինչպես նաեւ համայնքանբնակ շրջանառու միգրանտների հետ: Բացի այդ գործել է խորհրդատվական գիծ, որը պատասխանել է միգրացիայի եւ թրաֆիքինգի վերաբերյալ քաղաքացիներին հետաքրքրող հարցադրումներին:
Ծրագրի երկրորդ խնդրին հասնելու նպատակով գործընկեր ՀԿ-ներին տրամադրել է անհրաժեշտ գույք եւ այլ նյութական ռեսուրսներ, ինչպես նաեւ գործընկեր ՀԿ ներկայացուցիչների համար կազմակերպել է վերապատրաստման դասընթացներ:
Անդամակցությունը՝
«Հայկական Կարիտաս»-ն անդամակցում է COATNET-ին (Քրիստոնեական կազմակերպությունն ընդդեմ կանանց վաճառքի) կազմակերպությանը, ինչպես նաեւ Եվրամիջերկրյածովյան հակաթրաֆիքինգի ցանցի անդամ է: Այն նաեւ անդամակցում է ՀՀ մարդկանց շահագործման (թրաֆիքինգի) հարցերով խորհրդին կից միջգերատեսչական աշխատանքային խմբին, ինչպես նաեւ ՀՀ միգրացիայի պետական կարգավորման քաղաքականության հայեցակարգի իրականացման 2012-2016 թթ. գործողությունների ծրագրի մոնիթորինգի միջգերատեսչական հանձնաժողովի անդամ է:

Number of Beneficiaries: 2147
1. Organize training sessions and campaigns for Shirak, Lori and Gegharkunik provinces’ community residents and pupils or students on migration and human trafficking (human exploitation).
2. Build capacities of three partner NGOs in three target regions.
In order to achieve project goals at the beginning of the project research was conducted in order to reveal the thematic topics that are of interest for target population. After finding out the thematic interests of the target population, the module of training sessions was compiled and based on the module training sessions, competitions and games were carried out for schoolchildren, college students and province residents involved in circular migration. In addition, a help line was operated that answered the inquires on migration and trafficking. In order to achieve the second objective of the project some equipment and other material resources as well as training sessions for NGO representatives were provided.
Membership:
Armenian Caritas is a member of COATNET (Christian Organizations against Trafficking in Women) as well as Euro-Mediterranean Anti- Trafficking Network. As for local memberships, it is a member of Anti-Trafficking Working Group in Armenia as well as Interagency Monitoring Committee for Action Plan 2012-2016 Implementing the Concept for the Policy of State Regulation of Migration