Հոկտեմբերի 28, 2024թ․
Հայկական Կարիտասը բարեսիրական հասարակական կազմակերպություն է, որը գործում է Հայաստանի Հանրապետությունում 1995 թվականից և ներկայումս իրականացնում է տարբեր ծրագրեր հետևյալ ռազմավարական ուղղություններով՝ երեխաների, տարեցների և հաշմանդամություն ունեցող անձանց սոցիալական պաշտպանություն և խնամք, համայնքային զարգացում և աղետների ռիսկի կառավարում, միգրացիա, ինտեգրում և արագ արձագանքում:
2024թ․ հոկտեմբերից Հայկական Կարիտասն իրականացնում է «Կառուցենք կամուրջներ. Հայաստանում փախստականների և տեղական համայնքների սոցիալ-տնտեսական ինտեգրում և դիմակայության բարձրացում» ծրագիրը, որի նպատակն է նպաստել Հայաստանում Լեռնային Ղարաբաղից տեղահանված անձանց և տեղական համայնքների սոցիալ-տնտեսական ինտեգրմանն ու դիմակայունության բարձրացմանը՝ ապահովելով արժանապատիվ կյանք և կայուն զարգացում։
Ծրագրի շրջանակում Երևանում և ՀՀ մարզերում այցելություններ, մոնիթորինգի այցեր իրականացնելու նպատակով նախատեսվում է գնել 4×4 ամենագնաց մեքենա, որի համար հայտարարվում է մատակարար ընկերության ընտրության մրցույթ։

Armenian Caritas is a charitable non-governmental organization that has been operating in the Republic of Armenia since 1995. It currently implements various programs in the following strategic directions: social protection, community development, migration and integration, resilience to emergency situations.
Starting from October 2024, Armenian Caritas has been implementing the project “Building Bridges: Socio-Economic Integration and Resilience for Refugees and Local Communities in Armenia”, the goal of which is to foster socio-economic integration and resilience building of refugees from Nagorno-Karabakh and local communities in Armenia, ensuring dignified lives and sustainable development.
Within the project a tender is being announced for the procurement of a sport utility vehicle (SUV) to be used for visits and monitoring trips in Yerevan and the regions of Armenia.