Աուտիզմը սահմանափակում չէ․ այն աշխարհի ընկալման և դրա հետ փոխազդեցության յուրահատուկ ձև է։ Ընդունելով բազմազանությունը, խթանելով փոխըմբռնումը և ապահովելով մատչելիությունը կյանքի տարբեր ոլորտներում՝ մենք ստեղծում ենք մի հասարակություն, որտեղ յուրաքանչյուր ոք կարող է զարգանալ և արարել։
Հոլովակը նկարահանվել է Հայկական Կարիտասի «Իմ Իրավունքը։ Հաջորդ փուլ։ Ներառական կրթություն Հայաստանում և Կոսովոյում» ծրագրի շրջանակներում Հանրապետական մանկավարժահոգեբանական կենտրոնի (ՀՄԿ) հետ համագործակցությամբ։
Ծրագիրը ֆինանսավորվում է Ավստրիական զարգացման գործակալության (ԱԶԳ) կողմից՝ Ավստրիական Զարգացման համագործակցության (ԱԶՀ) ֆինանսավորմամբ և Կարիտաս Ավստրիայի (Ինսբրուկ) կողմից։

Autism is not a limitation—it’s a different way of experiencing and interacting with the world. By embracing diversity, fostering understanding, and ensuring accessibility in various fields of life, we create a society where everyone can grow and create.
The film was made as part of the Armenian Caritas “My Right: Next Level: Inclusive Education in Armenia and Kosovo” project in collaboration with the Republican Pedagogical-Psychological Center (RPPC).
The project is funded by the Austrian Development Agency (ADA) with funds from Austrian Development Cooperation (ADC) and Caritas Austria (Innsbruck).