Շահառուների թիվը` Բազմակի հաշմանդամություն ունեցող 60 երեխա
Հաշմանդամները կտրված եւ մեկուսացված են հասարակությունից, որովհետեւ նրանք ողջ ընտանիքի համար դիտարկվում են որպես բարդություն եւ թուլություն: Շատ դեպքերում ընտանիքի անդամներից մեկն է ստանձնում հաշմանդամ անհատի խնամքի պատասխանատվությունը:
Ըստ «Հայկական Կարիտաս»-ի հետազոտությունների, բազմաթիվ հատուկ կարիքներով անձինք, հատկապես երեխաներ՝ զրկված են նորմալ կենսապայմաններից: Նրանք չեն ստանում սոցիալական ծառայություններ ո´չ պետական կառույցներից եւ ո´չ էլ այլ կազմակերպություններից եւ դատապարտված են մնալ մեկուսացված իրենց տներում:
Բազմակի հաշմանդամություն ունեցող  երեխաներին  եւ նրանց ընտանիքներին ներգրավել հասարակության մեջ, նրանց տրամադրելով աջակցող եւ զարգացողական ծառայություններ:
• Բարելավել Գյումրի քաղաքի բազմակի հաշմանդամություն ունեցող 50 երեխաների եւ նրանց ընտանիքների կյանքի որակը.
• Հնարավորություն տալ բազմակի հաշմանդամություն ունեցող երեխաներին ձեռք բերել հիմնական գործողությունների հմտություններ, որը նրանց կօգնի հեշտացնել իրենց առօրյան:
Շահառուներ`
Շիրակի մարզի Գյումրի քաղաքի բազմակի հաշմանդամություն ունեցող 50 երեխա և ավելի քան 150 հաշմանդամ երեխաների ըտանիքների անդամներ` ընդգրկված «Էմիլի Արեգակ» ցերեկային խնամքի կենտրոնում:

“Emili Aregak” Center for Children and Youth with Multiple Disabilities
Disabled people are separated and isolated from the rest of the society because they are seen as an embarrassment or weakness for the entire family. In many cases, one family member is given for the responsibility of caring for the disable individual.
According to “Armenian Caritas” research, people with multiple disabilities, especially children, are deprived of normal living conditions. They do not get social services either from state structures or from other organizations and they are doomed to remain secluded in their homes.
To integrate children with multiple disabilities and their families into the society by providing supportive services.
- To improve the life quality of 50 children with multiple disabilities and their families in Gyumri city,
- Give children with multiple disabilities the opportunity to gain basic operational skills, which they can use in their daily lives by providing them with social and developmental services.