«Ջերմ պահենք մարդկանց սրտերը»
«Ես այլևս միայնակ չեմ. Ես շրջապատված եմ ձեր նման բարի մարդկանցով: Դուք թեթևացրիք այն ծանր բեռը, որ ստիպված էի մենակ կրելու: Դուք ջերմացրիք ոչ միայն մեր տները, այլ նաև մեր հոգիները: Շնորհակալություն: Աստված օրհնի ձեզ: »
«Տաք ձմեռ» ծրագիրը սոցիալական ծրագիր է, որը իրականացվում է Հայկական Կարիտասի կողմից Հայաստանի 3 մարզերում՝ Շիրակ, Լոռի և Գեղարքունիք: Այն միտված է օգնել տարեց շահառուներին գոյատևելու ցրտաշունչ ձմռան ամիսներին: 2013-2014 թ.թ. «Տաք ձմեռ» ծրագրի իրականացման շնորհիվ փոխհատուցվել են մոտ 690 տարեցների գազի և էլեկտրականության համար ծախսերը և արդյունքում նպաստել նվազեցնելու ցրտից բարդացող հիվանդությունների առկայությունը: Ծրագիրը ֆինանսավորվել է ԱՄՆ Կաթոլիկ Եպիսկոպոսների համաժողովի, Կարիտաս Ավստրիայի, ՔՆԵՎԱ կազմակերպության կողմից: Ծրագրին ներդրումներ են կատարել Գյումրիի, Վանաձորի, Գավառի, Տաշիրի քաղաքապետարանները: |

Let’s Keep People’s Hearts Warm
“I am no longer alone; I am surrounded by kind people like you. You have taken up all my burdens and covered all my needs. You have warmed up not only our homes but our souls too. Thank you. ” (Dustumyan Imast, Vanadzor)
“Warm Winter” is a social project that Armenian Caritas has implemented in three regional areas of Armenia – Shirak, Lori and Gegharkunik Regions. Armenian Caritas’ goal is to help the beneficiaries to survive during the severe winter times.
During the winters of 2013 and 2014, the “Warm Winter” project has covered the heating expenses of about 690 lonely, elderly living in Gyumri, Vanadzor, Tashir and Gavar cities by paying their electric or gas bills. The project resulted in reducing the risk of frequent illness among our beneficiaries caused by inadequately heated homes.
Project is funded by Caritas Austria, US Catholic Bishops Conference, CNEVA
Financial support for this project is provided by the municipalities of Gyumri, Vanadzor, Gavar and Tashir.