Մարտի 22 -ին Վանաձորում կայացավ “Փոքրիկ իշխան” երեխաների սոցիալական կենտրոնի բացման արարողությունը` որը ստեղծվել է “Երեխաների և ընտանիքների հզորացումը Վանաձորում” ծրագրի շրջանակներում:
Մարտի 22 -ին Վանաձորում կայացավ “Փոքրիկ իշխան” երեխաների սոցիալական կենտրոնի բացման արարողությունը` որը ստեղծվել է “Երեխաների և ընտանիքների հզորացումը Վանաձորում” ծրագրի շրջանակներում: Ծրագիրը Վանաձորում իրականացվում է “Խաչվող ուղիներ” սոցիալական հասարակական կազմակերպության հետ համատեղ, Գերմանական Կարիտասի ֆինանասական աջակցությամբ: “Փոքրիկ իշխան” կենտորնի բացմանը ներկա էին Հայաստանում Գերմանիայի Դաշնության արտակարգ և լիազոր դեսպան Հանս-Յոխեն Շմիդթը, Լոռու մարզպետ Արամ Քոչարյանը, Վանաձորի քաղաքապետ Սամվել Դարբինյանը, ինչպես նաև ներկայացուցիչներ Հայ Առաքելական և Կաթողիկե եկեղեցինեևից, Վանաձորի քաղաքապետարանից,հասարակական կազմակերպություններից,դպրոցներից, մշակութային օջախներից, ԶԼՄ-ներից:
Ողջույնի խոսքով հանդես եկան Հայաստանում Գերմանիայի Դաշնության արտակարգ և լիազոր դեսպանը, Լոռու մարզպետը, Վանաձորի քաղաքապետը, Հայկական Կարիտաս ԲՀԿ տնօրեն Անահիտ Մխոյանը, “Երեխաների և ընտանիքների հզորացումը Վանաձորում” ծրագրի ղեկավար Գուրգեն Բալասանյանը, ծրագրի Վանաձորի համակարգող Նարինե Ղազարյանը:
Կենտրոնի բացման կարմիր ժապավենը կտրեցին Հայաստանում Գերմանիայի Դաշնության արտակարգ և լիազոր դեսպան Հանս-Յոխեն Շմիդթը, Վանաձորի քաղաքապետ Սամվել Դարբինյանը և “Խաչվող ուղիներ” ՍՀԿ գործադիր տնօրեն Կամո Եգանյանը:
Գեղարվեստական համարներով հանդես եկան Վանաձորի թիվ 1 մշակույթի տան, «Գայաննա» ԲՀԿ-ի պարային համույթները, Էջմիածնի Հայ Միասնության Խաչ ՀԿ-ի սաները:

The opening ceremony of the “Little Prince” Social Center for Children took place on March 22, in Vanadzor. The center was established within the project “Strengthening of children and their families in Vanadzor” . The project is run in cooperation with “Crossing Roads” social NGO, and is funded by Caritas Germany.
The opening ceremony of the “Little Prince” Social Center for Children took place on March 22, in Vanadzor. The center was established within the project “Strengthening of children and their families in Vanadzor” . The project is run in cooperation with “Crossing Roads” social NGO, and is funded by Caritas Germany.The opening ceremony was honored with presence of ambassador of the Federal Republic of Germany , Hans-Jochen Schmidt, the Governor of Lori Region, Aram Kocharyan the City Mayor of Vanadzor, Samvel Darbinyan, as well as representatives of Armenian Apostolic and Catholic Churches, Vanadzor Municipality, different public organizations, schools, cultural Homes and Mass medias’.
Welcome speeches were given by the ambassador of the Federal Republic of Germany in Armenia, the Governor of Lori Region, City Mayor of Vanadzor, Armenia Caritas BNGO executive director, Anahit Mkoyan, “Strengthening of children and their families in Vanadzor” project manager, Gurgen Balasanyan, and project coordinator in Vanadzor, Narine Ghazaryan.
The red ribbon of the opening was cut by Hans-Jochen Schmidt, Samvel Kharibyan and, the Executive Director of “Crossing Roads” SNGO, Kamo Yeganyan. Dancing performances were staged by dance ensembles of the Cultural home N1 in Vanadzor, “Gayanna” BNGO, and “Armenian Unity Cross” NGO.