«Միգրացիայի և թրաֆիքինգի ռեսուրս կենտրոն» ծրագրի շրջանակներում «Հայկական Կարիրաս» բարեսիրական կազմակերպությունը կազմակերպել էր «Միգրացիա և թրաֆիքինգ` մարդկանց շահագործում» խորագրով մրցույթ Թերլեմեզյանի անվան գեղարվեստի պետական քոլեջի բոլոր բաժինների ուսանողների համար:
Մրցույթի նպատակն է քանդակի, գեղանկարի և դիզայնի տարատեսակ ստեղծագործությունների միջոցով հանրությանը իրազեկել անօրինական միգրացիայի և թրաֆիքինգի վտանգների մասին: Մրցույթին մասնակցել են Թերլեմեզյանի անվան գեղարվեստի պետական քոլեջի քառասուն տաղանդավոր երիտասարդ արվեստագետներ` ներկայացնելով մոտ 50 արվեստի աշխատանքներ:
Գնահատող հանձնաժողովը նախագահում էր ՀՀ-ում մարդկանց շահագործման դեմ պայքարի միջգերատեսչական աշխատանքային խմբի ղեկավար Վահրամ Կաժոյանը, հանձնաժողովի մյուս անդամներն էին` ԵԱՀԿ գրասենյակից Օվսաննա Բաբայանը, People in need կազմակերպությունից Տաթևիկ Բեժանյանը, ԱՄՆ դեսպանության աշխատակցուհի Մարիցա Հովհաննիսյանը, ՄՄԿ-ից Նունե Ասատրկանը, «Հայկական Կարիտաս» ԲՀԿ-ի ծրագրի ղեկավար Մովսես Հակոբյանը, Թերլեմեզյանի անվան արվեստի պետական քոլեջի տնօրեն Աննա Առուշանյանը և արվեստաբան Ելենա Մովսեսյանը:
Ժյուրիի անդամները ընտրեցին ցուցահանդեսին ներկայացված վեց լավագույն աշխատանքների հեղինակներին: Երկար քննարկումներից հետո` ցուցահանդես-մրցույթի հաղթողներ ճանաչվեցին Արման Գրեյանը /գրաֆիկա/, Անդրանիկ Սահակյանը /գեղանկար/, Նարեկ Ալեքյանը /գեղանկար/, Սուրեն Վարդանյանը /գեղանկար/, Եփրեմ Հովհաննիսյանը /քանդակ/ և Անի Ղալթաղյանը /կոլաժ/: Վեց լավագույն աշխատանքներ ներկայացրած մասնակիցներին շնորհվեց 50.000 ական դրամ: Մրցույթի մնացաց բոլոր մասնակիցները ստացան շնորհակալագրեր մասնակցության համար:

“Armenian Caritas” BNGO held a “Migration and trafficking: human exploitation” contest for all students of the Terlemezyan Fine Arts College. The aim of the contest was to raise awareness of population about the risks of migration and trafficking through sculptures, painting, design and other art works.
“Armenian Caritas” BNGO held a
“Migration and trafficking: human exploitation” contest for all students of the Terlemezyan Fine Arts College. The aim of the contest was to raise awareness of population about the risks of migration and trafficking through sculptures, painting, design and other art works. Forty talented artists of Terlemezyan Fine Arts College took part in the competition presenting nearly 50 works.
The president of the committee was head of RA staff on anti-trafficking Vahram Kadjoyan. The committee members were Ovsanna Babayan from OSCE office, Tatevik Bedjanyan from the organization People in Need, Maritsa Hovhannisyan from the US embassy, Nune Asatryan from UNO, the project manager
Movses Hakobyan from Armenian Caritas, Terlemezyan Fine Arts College director Anna Arushanyan and artist Yelena Movsesyan.
The juries chose the best six works. After long discussions the competition winners were Arman Greyan /Graphics/, Andranik Sahakyan/Painting/, Narek Alekyan/Painting/, Suren Vardanyan/Painting/, Ephrem Hovhannisyan/Sculpture/ and Ani Ghaltaghyan/collage/. Each of winners was presented with 50000 AMD. The other participants got thank-you certificates for participation.